You are here: Home > חמוסים כללי > חמוס זכר או חמוסה נקבה ?

חמוס זכר או חמוסה נקבה ?

אתר האינטרנט בית החמוס, חמוסים למכירה

חמוס לבן מאושר בבית החמוס

ההחלטה לגדל חמוס זכה או חמוסה נקבה לחלוטין תלוי בהחלטה לך ! אך אולי כדאי ללמוד קצת יותר על ההבדלים ?

זכרים ונקבות ידרשו ממך את אותה כמות של זמן ומרחב. הזכרים נוטים להיות גדולים יותר מהנקבות, למרות שכגורים הם בערך באותו הגודל (כך שלא ניתן להבדיל לפי הגודל כשהם צעירים). בהמשך הדרך כשהחמוסים גדלים, הזכרים יכולים אפילו להיות פי 2 (!) מגודל הנקבות. משקל החמוס הזכר יהיה בערך 1.5 עד 2.5 קילוגרם בעוד שהנקבות ישקלו בערך 0.75 עד 1.5 קילוגרם.

אצלנו בחווה יש זכר אחד עצום ! ובאופן אישי אנו סבורים שככל שהחמוס גדול יותר כך יותר קל להחזיק ולגעת בו בלי לחשוש לגופו.

גם אם אתה בוחר זכר או נקבה, יהיה עלייך לעקר אותו\אותה. אמריקה זו בעיקר נכונה לחמוסות נקבות, משור שכאשר הן בעונת הייחום יש להן נטיה להתחבא אלא אם הן כבר נכנסו להריון. בנוסף לכך הנקבות צריכות להכנס להריון בתקופת הייחום, במידה והן לא יכנסו להריון הורמונים שעלולים לפגוע בהן מתפשטים.

סיבה נוספת לעקר את החמוסים היא סיבת הריח, גוף החמוס מדיף ריח חזק מאד מטבעו, הריח מגיע מ 2 מקורות שונים: בלוטות מתחת לעור וזוג שקיקים באזור פי הטבעת. במידה ותעקרו את החמוס או החמוסה עוצמת הריח תרד באופן משמעותי.

החמוס הזכר עלול להיות קצת אגרסיבי וטריטוריאלי בעונת הרבייה, בעיקר עם אינו מעוקר, אך עם זאת מאד קל לאמן אותם. זאת לאור העובדה שחמוסים הם בעלי חיים מאד חכמים.

חמוסות וחמוסים אינם שונים בהרבה בהתנהגותם. למרות שחלק מבעלי חמוסים טוענים שהנקבות קצת יותר מרוחקות בעוד שהזכרים יותר מעוניינים בקרבת אדם. למרות העדויות הללו, אנו מאמינים שההבדל העיקרי נובע מאישיות החמוס ולא ממינו. לטעמנו, לכל חמוס יש את האישיות המסויימת שלו בדומה לבני האדם, יש חברותיים יותר ויש שפחות. שימו לב גם שלאופן הגידול שלהם ולסוג הקשר שאתם יוצרים עם החמוס יש השפעה רבה על ההתנהגות שלו.

Tags: , , , , ,

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS

17 תגובות לחמוס זכר או חמוסה נקבה ?

 1. מאת שקד:

  טוב קוראים לי שקד ואני נורא רוצה חמוס אבל ההורים שלי לא מרשים לי
  איך לשכנע
  עוד שאלה האם זה קל לגדל חמוס

  • מאת יובל:

   חחחחחח גם אני ככה וזה לא כל כך קל… קודם כל, כסף. צריך כלוב , חמוס ( ברור! ) ועוד כמה דברים. החמוס הוא חיה מקסימה אז זה שווה! ההורים שלי ( וזה קצת רע ) מרשים לי לגדל אותו בגינה. עדיין אין לי אבל אני מחפש… תנסי להסביר שזה חשוב לך!

   • מאת תהילה:

    תנסי להסביר את סיבות הביות של החמוסים, בתקופת הרנסנס ואת היתרונות שלהם בתקופה זו, אפשר לקרוא על זה באינטרנט. ותגידי להם (אם הם מודאגים בגלל הריח) שברגע שמסרסים ומעקרים אז הריח יורד באופן משמעותי.

    מקווה שעזרתי תהילה.

    • מאת קרן:

     שלום אני קרן!!!
     אניאצתי לאמא שלי שאני ירביח את הכסף לחמוס לבד באבודות קטנות והיא השקימה אני מציעה שתרביחה גם כסף אבל רק 300 ש"ח וההורים שלך יראו כמה אתה רוצה חמוס ויושיפו לך כסף
     בהצלחה ☺

   • מאת תמרה שלו:

    תעשה העתק הדבק ללינק הזה:
    http://www.ad.co.il/pets?sp301=19022&sp303=18838
    זה אתר לאימוץ\מסירה של חמוסים.

 2. מאת ליבי:

  אני מחפסת חיות לא יכרת למכירה או לקניי תישלחוקבצים

 3. מאת חגי:

  היי קוראים לי חגי ואני רוצה חמוס

  • מאת bts:

   אני מחפשת חמוס זכר, גור ושיהיה בצבע לבן, יש מישהו שיכול לעזור לי עם זה? בבקשה!!! אני ממש רוצה חמוס וזה לקח לי שנתיים לשכנע את ההורים!

 4. מאת אפרת:

  מותר לי לישתוף אותה?

 5. מאת אפרת:

  היא ממש חמודה אבל היא חתיכת נשכנית

 6. מאת מיאו:

  #$$$%&^%^&*_))(+*_(_(*&^&$%#$#@#$#R*)&*)_(+__+(_*)*^%$#@#@$##################&^%^*&)(_(((((((((((*(&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%@@@@@@@@@@@@@#$$$$$$$$!!!!!!!!!!!!$%%%%%*&)(&_*)*)(_)*(&*^

נשמח אם תבחר להשאיר תגובה או שאלה